Przejdź do treści

Ręczne skanery 3D - sprawdź wysokiej jakości urządzenia

Skan laserowy ma zastosowanie w wielu branżach. Pozwala przenieść fizyczny obiekt ze świata rzeczywistego do postaci cyfrowego modelu 3D. Technologia ta między innymi przyspiesza produkcję części, oraz pozwala wykryć wadliwe elementy, zanim opuszczą linię produkcyjną. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się poręczne urządzenia, jakimi są ręczne skanery 3D.

Jak działa skaner ręczny?

Skaner ręczny jest stosunkowo niewielkich rozmiarów. Wysyła wiązkę laserową lub świetlną (np. światło LED), a następnie sczytuje, analizuje i zapisuje geometrię skanowanej powierzchni. Surowe dane to zbiór wielu punktów nazywane jako chmura punktów. Im więcej zebranych punktów, tym bardziej szczegółowo zostanie odzwierciedlona rzeczywista powierzchnia. Następnie na chmurę punktów nakłada się siatkę trójkątów, dzięki czemu otrzymuje się wizualizację zeskanowanego obiektu.

Jaki jest najlepszy skaner ręczny? Opis i krótka charakterystyka

Go!SCAN Spark

Creaform

Skaner przenośny Go!SCAN Spark firmy Creaform to bardzo poręczny, lekki (1,25 kg) i prosty w obsłudze model. Idealnie nadaje się do pomiarów obiektów o złożonej geometrii. Ten ręczny skaner działa w oparciu o technologię światła białego (LED), które pozwala na skanowanie nie tylko kształtu, ale również struktury i koloru danego przedmiotu. Wizualizacja danych odbywa się w czasie rzeczywistym. Skaner jest bardzo prosty w obsłudze a wdrożenie niedoświadczonych osób trwa bardzo krótko. Podczas skanowania, zarówno skaner jak i obiekt mogą się poruszać. Urządzenie współpracuje z profesjonalnym oprogramowaniem VXelements.

MetraSCAN BLACK

Creaform

Skaner ręczny MetraScan Black tej samej marki zaskakuje swoją funkcjonalnością. Jest urządzeniem poręcznym i lekkim, choć nieco cięższym niż wcześniejszy model. Współpracuje z urządzeniem śledzącym C-Track, dzięki czemu skanowanie nie wymaga użycia punktów referencyjnych. Laserowa technologia pozwala uzyskać dokładniejszy odczyt niż skanery bazujące na świetle strukturalnym. Doskonale sprawdzi się w przemyśle, w dziale kontroli jakości. Nie jest wrażliwy na zmiany natężenia światła oraz drgania, a używający go operator nie musi posiadać ogromnego doświadczenia.

HandySCAN BLACK

Creaform

Skaner HandySCAN BLACK to najlżejsze urządzenie w tym zestawieniu, jego waga nie przekracza kilograma. Dzięki temu jest bardzo wygodny w użyciu. Pracuje w oparciu o technologię laserową. Sprawdza się doskonale w pomiarach inspekcyjnych i inżynierii odwrotnej. Bardzo wygodną funkcją jest wizualizacja procesu skanowania w czasie rzeczywistym bezpośrednio na ekranie komputera oraz obsługa skanera konieczności zasilania sieciowego. Skaner charakteryzuje się również wysoką dokładnością oraz powtarzalność, mimo zmiennych warunków pracy. Urządzenie współpracuje z profesjonalnym oprogramowaniem VXelements. Cena produktu jest niewielka w stosunku do jakości i propozycji konkurencji.